Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

poniedziałek, 30 września 2013

Le Havre. Recenzja gry.


Tytuł: Le Havre
Wydawca: Lacerta
Rok wydania: 2013
Liczba graczy: 1-5
Czas gry: 100-200 minut
Język: polski

Twórcą Le Havre jest Uwe Rosenberg – znany przede wszystkim z tego, że stworzył grę Agricola. Wiedzieliśmy, że oba tytuły są podobne. Mieliśmy okazję zagrać w Agricolę i prawdę powiedziawszy nie przypadła nam do gustu. W zasadzie nie jesteśmy w stanie powiedzieć dlaczego. Niemniej Le Havre w jakiś sposób zwróciło naszą uwagę. W moim przypadku, być może odegrało tutaj rolę tło – bycie armatorem statków. W końcu to nie jest hodowanie marchewek na polu i trzymanie owiec w domu... W przeszłości zawsze lubiłem ekonomiczne gry komputerowe, gdzie budowało się swoje imperium finansowe na przewożeniu towarów - czyli gry z końcówką „Tycoon” :-) Poza tym przyzwoita cena, jak również niedawne pojawienie się na rynku polskiej edycji, też odegrało rolę przy zakupie tego tytułu.

poniedziałek, 23 września 2013

Police Precinct. Recenzja gry.


Tytuł: Police Precinct
Wydawca: Common Man Games
Rok wydania: 2013
Liczba graczy: 1-6
Czas gry: 120 minut
Język: angielski


 NASZA WIDEO RECENZJA:

Police Precinct znalazł się na naszym celowniku zaraz na początku naszej przygody z planszówkami. Na ten mało znany tytuł natrafiliśmy oglądając zagraniczne wideorecenzje. Gra wydała się nam na tyle ciekawa, iż postanowiliśmy za wszelką cenę dostać ją w swoje ręce.

wtorek, 17 września 2013

Fish Cook. Recenzja gry.


Tytuł: Fish Cook
Wydawca: Cheapass Games (print and play)
Rok wydania: 2013
Liczba graczy: 2-6
Czas gry: 45 minut
Język: angielski

Gra Fish Cook została wydana przez firmę Cheapass Games, która wydaje gry tanie, zrobione z niskiej jakości komponentów, do której gracze zobligowani są we własnym zakresie zaopatrzyć się w dodatkowe elementy niezbędne do rozgrywki. Mogą to być kostki, znaczniki, papierowe pieniądze bądź żetony pokerowe. Dodatkowo część ze swoich gier umieszcza w swoim serwisie internetowym, jakby ktoś chciał we własnym zakresie przygotować sobie taką grę w domu. Tak było w naszym przypadku.
Gra Fish Cook jest do kupienia w sieci za 60 złotych (15 dolarów). Wykonana przez nas wersja kosztowała niecałe 20 złotych łącznie z pudełkiem.

czwartek, 12 września 2013

Rój. Recenzja gry.

Tytuł: Rój
Wydawca: G3
Rok wydania: 2012
Liczba graczy: 2
Czas gry: 20 minut
Język: polski
Sprawdź aktualną cenę gry tutaj - click

Rój jest pierwszą grą wyłącznie dla dwóch graczy opisaną na stronie. Zawitał u nas na półce głównie z tego powodu, iż można w niego grać praktycznie wszędzie, gdzie ma się jakieś podłoże.

poniedziałek, 9 września 2013

Sid Meier’s Civilization: The Board Game – Fame and Fortune. Recenzja dodatku do gry.

Tytuł: Sid Meier’s Civilization: The Board Game – Fame and Fortune
Wydawca: Fantasy Flight Games
Rok wydania: 2011
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 120-240 minut
Język: angielski

Artykuł ten będzie opisywał pierwszy wydany dodatek do gry Sid Meier’s Civilization: The Board Game z 2010 roku. Z tego też względu jego zawartość będzie zawierała tylko elementy jakie on wprowadza oraz nowe mechanizmy. Recenzja podstawowej gry znajduje się TUTAJ.

piątek, 6 września 2013

Dracula. Recenzja gry.


Tytuł: Dracula
Wydawca: Galakta
Rok wydania: 2008
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 120-180 minut
Język: polski

W opisie Letters From Whitechapel zaznaczyłem, iż szukaliśmy gry podobnej do Draculi. Wypadałoby podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi tych gier. W podsumowaniu postaram się wyjaśnić, w którą grę i dlaczego lepiej gra się w dwie osoby. W Draculę mieliśmy okazję zagrać dzięki uprzejmości znajomych, którzy użyczyli nam tę grę. Oczywiście serdecznie za to im dziękujemy i mamy nadzieję, że czytają poniższy tekst. Zaznaczam też, iż nie zdołaliśmy zagrać w więcej niż dwie osoby, więc nie mamy porównania, co do niektórych elementów i będziemy się opierać tylko na naszych przypuszczeniach w tej kwestii.

poniedziałek, 2 września 2013

Machina II: Przeładowanie. Recenzja gry.



Tytuł: Machina II Przeładowanie
Wydawca: Portal Games
Rok wydania: 2006
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 40 minut
Język: polski

W pierwszą edycję tej gry (już praktycznie niedostępną) miałam okazję grać 3 lata temu. Prosta rozgrywka z dużą dawką humoru oraz niezwykle wciągająca fabuła spowodowały, że chciałam mieć ją w swojej kolekcji. Niestety okazało się, że jest to niemożliwe. Kilka miesięcy później przypadkiem, za niecałe 10 złotych, udało mi się zakupić na aukcji drugą część tej gry - Machina II Przeładowanie.

niedziela, 1 września 2013

Sid Meier’s Civilization: The Board Game. Recenzja

Tytuł: Sid Meier’s Civilization: The Board Game
Wydawca: Fantasy Flight Games
Rok wydania: 2010
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 120-240 minut
Język: angielski

O ile mnie pamięć nie myli pierwszy raz w komputerową Civilization zagrałem w wieku 6 lat. Przyznam, iż wtedy nie za bardzo wiedziałem, o co w niej chodzi. Niemniej w podstawówce była to już jedna z moich ulubionych gier. Można powiedzieć, że wychowałem się na pierwszych grach Sida Meiera. Przygodę z „cywilizacjami” skończyłem na trzeciej części oraz na grze Alpha Centauri. Spowodowane to było brakiem czasu i namiętnym graniem w Warhammer Fantasy Battle. Sid Meier’s Civilization: The Board Game znalazła się w naszej kolekcji przez przypadek – zakupiliśmy ją tanio na allegro. Może to mały spoiler, ale zarówno ja, jak i moja żona, nie żałujemy tego zakupu. Zaznaczam, że nie grałem w piątą część sagi komputerowej, a to na niej właśnie oparta jest opisywana gra planszowa.