Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

piątek, 27 lutego 2015

Podwójne TOP 20 gier po drugim roku przygody z planszówkami. Miejsca od 10 do 1.

Rok temu zrobiliśmy podwójne TOP 10 gier po naszym pierwszym roku przygody z planszówkami. Od tego czasu nasza kolekcja rozrosła się do ponad 100 tytułów. Postanowiliśmy, że co roku będziemy dodawać dziesięć gier do naszej "listy wszech czasów". Oto druga edycja naszego podwójnego TOP ulubionych gier. W związku z tym prezentujemy nasze podwójne TOP 20 gier. Oto część druga i miejsca od 10 do 1.

wtorek, 24 lutego 2015

Ranczo Party. Recenzja gry od wydawnictwa Trefl.

Tytuł: Ranczo Party
Wydawca: Trefl-Kraków
Rok wydania: 2015
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 10-15 minut

Ranczo Party to kolejna gra wydana przez firmę Trefl w serii Joker Line. Tym razem jest to banalnie prosta gra karciana. Jej fabułą są urodziny psa Pikusia. Okoliczne zwierzęta gospodarskie postanawiają się na nie wybrać. Po drodze zastanawiają się jednak nad najbardziej istotnym pytaniem na świecie – czy ktoś wziął ze sobą baloniki? Fabuła jednak w żaden sposób nie odzwierciedla tego, co dzieje się na stole w trakcie rozgrywki.

piątek, 20 lutego 2015

Piekło Okopów. Recenzja gry od wydawnictwa Alter.

Tytuł: Piekło Okopów
Rok wydania: 2014
Liczba graczy: 2
Czas gry: 60-120 minut
Język: polski


Bardzo ucieszyłem się z faktu, że jeden z autorów gry Piekło Okopów poprosił nas o zrecenzowanie tego tytułu. Z opisu rozgrywki wynikało, że ma to być dwuosobowy, taktyczny tytuł symulujący walkę w okopach na froncie zachodnim w trakcie I Wojny Światowej. Czy jest to gra warta uwagi?

środa, 18 lutego 2015

Peloponnes. Recenzja gry

Tytuł: Peloponnes
Wydawca: Irongames
Rok wydania: 2014 (trzecia edycja)
Liczba graczy: 1-5
Czas gry: 60 minut
Język: angielski, niemiecki

Gra Peloponnes trafiła do naszej kolekcji za sprawą Rahdo. Prowadzi on anglojęzycznego videobloga, w którym prezentuje gry głównie z punktu widzenia dwóch graczy, gdyż najczęściej prowadzi rozgrywki ze swoją żoną, Jen. Zaprezentował on grę Peloponnes, jako dobrą pozycję dla dwóch osób z mechaniką aukcji. Zdobycie tej pozycji wcale nie było łatwe, bo zależało nam na trzecim wydaniu tej gry. Poza podstawową grą, niedawno udało nam się dokupić dwa dodatki: The Sea i Hellas. W poniższej recenzji będziecie mieli okazję zapoznać się również z nimi. Zapraszam do lektury.

wtorek, 17 lutego 2015

King's Pouch. Recenzja gry od wydawnictwa Korea Boardgames.


Tytuł: King’s Pouch
Rok wydania: 2014
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 60 minut
Język: angielski, niemiecki, koreański

Gra King’s Pouch dotarła do Nas prosto z Korei w trzy dni od nadania przesyłki. Ekspres. Szybciej niż paczki nadane w Polsce :) . Wydawnictwo Korea Boardgames zdecydowało się na udostępnienie egzemplarza do recenzji. Czy gra jest warta uwagi? Zapraszam do lektury.

piątek, 13 lutego 2015

Podwójne TOP 20 gier po drugim roku przygody z planszówkami. Miejsca od 20 do 11.

Rok temu zrobiliśmy podwójne TOP 10 gier po naszym pierwszym roku przygody z planszówkami. Od tego czasu nasza kolekcja rozrosła się do ponad 100 tytułów. Postanowiliśmy, że co roku będziemy dodawać dziesięć gier do naszej "listy wszech czasów". Oto druga edycja naszego podwójnego TOP ulubionych gier. W związku z tym prezentujemy nasze podwójne TOP 20 gier. Oto część pierwsza i miejsca od 20 do 11.

wtorek, 10 lutego 2015

Polis: Fight for the Hegemony. Recenzja gry od wydawnictwa Asylum Games.

Tytuł: Polis: Fight for the Hegemony
Wydawca: Asylum Games
Rok wydania: druga edycja - reprint z 2014
Liczba graczy: 2
Czas gry: 90-180 minut
Język: angielski


Polis: Fight for Hegemony była grą, na której reedycję czekałem bardzo długo. W między czasie zacząłem wymieniać e-maile z hiszpańskim wydawnictwem Asylum Games, odpowiedzialnym za jej wydanie i doszliśmy do porozumienia, że nasza strona dostanie kopię recenzencką tej pozycji. Nie ukrywam, że bardzo ucieszyłem się z tego powodu. Tytuł ten zwrócił na siebie moją uwagę faktem, że jest fenomenalnie oceniany na BGG. Pierwsza jej edycja była wydana w 2012 roku. Od tego czasu dopiero teraz doczekała się angielskiego wznowienia. Produkcja tej edycji cały czas  przeciągała się i w końcu pod koniec ubiegłego roku do mnie dotarła. Od momentu dowiedzenia się o grze czekałem prawie 12 miesięcy na to, żeby mieć ją w swojej kolekcji. Czy było warto?

piątek, 6 lutego 2015

Klasyka od Kruka #3: Drako. Recenzja.

Tytuł: Drako
Wydawca: REBEL.pl
Rok wydania: 2011
Liczba graczy: 2
Czas gry: 30-45 minut
Język: polski
Sprawdź aktualną cenę gry tutaj - click


Po dłuższej przerwie powracamy do prezentacji gry wypożyczonej z Centrum Gier Planszowych Kruk w Bydgoszczy. Drako, bo o tej pozycji mowa, była inspirowana, jak pisze jej autor, Claustrophobią, w której, cytuję: "jak dla mnie było w niej za dużo rzucania kośćmi, za mało mięsa. W związku z tym zachciało mi się zrobić grę, w której byłoby samo mięso i tak powstał pomysł na Łowców Smoków". Drako to gra stworzona przez pana Adama Kałużę dla dwóch osób. Pomimo, że ma już prawie cztery lata nie mieliśmy okazji w nią zagrać. Czy warto było? Zapraszam do lektury.

środa, 4 lutego 2015

Assault on Doomrock. Recenzja gry

Tytuł: Assault on Doomrock
Wydawca: Beatiful Disaster Games
Rok wydania: 2014
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 120 minut

Język: angielski

Assault on Doomrock to pierwsza gra, którą wsparłem wraz z żoną w kampanii crowdfundingowej. Dzięki temu moje nazwisko widnieje na boku pudełka ;-) Od jakiegoś czasu jest ona dostępna w sklepach. Czy warto zainteresować się tą pozycją? Tytuł ten nosi miano gry przygodowej dla 1 do 4 graczy. Jest to pozycja kooperacyjna, w której gracze, w świecie fantasy, kierują drużyną bohaterów, którzy szturmują tytułowy Doomrock. Czemu i po co? Nie wiadomo, gdyż gra nie ma żadnej fabuły...

wtorek, 3 lutego 2015

Takamatsu. Recenzja gry od Mücke Spiele.

Tytuł: Takamatsu
Wydawca: Mücke Spiele
Rok wydania: 2014
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 30-45 minut
Język: niemiecki, angielski, japoński

Gra Takamatsu trafiła do naszej kolekcji dzięki życzliwości wydawnictwa Mücke Spiele. Została ona wydana na targi w Essen 2014 i jest niezależna językowo. Rozgrywka opiera się tylko na trzech prostych zasadach, których przyswojenie zajmie Wam chwilę. Resztę zależy od uczestników oraz obserwacji ruchów przeciwnika. Ponadto nie obędzie się bez negatywnej interakcji oraz taktycznego myślenia. Zaintrygowani? Zapraszam do lektury.