Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

poniedziałek, 30 stycznia 2017

Kenjin. Recenzja

Tytuł: Kenjin
Wydawca: Superlude Editions
Rok wydania: 2015
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 30 minut
Język: angielski, francuski (niezależna językowo)

Kenjin przyjechał wraz z nami z targów Spiel w Essen w 2015 roku. W trakcie ich trwania odwiedziliśmy stanowisko Lifestyle Boardgames. Po odejściu od niego dogonił nas Artem, jeden z prezenterów i powiedział, że wydawnictwo Superlude ma ciekawą grę. Zaintrygowani postanowiliśmy przejść się tam i przekonać, czy to prawda. Kenjin spodobał się nam na tyle, że zdecydowaliśmy się go zakupić.

piątek, 27 stycznia 2017

Yangtze. Recenzja gry od wydawnictwa Piatnik

Tytuł: Yangtze
Wydawca: Piatnik
Rok wydania: 2016
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 45-60 minut
Język: polski, niemiecki, francuski, włoski, węgierski, czeski, słowacki (niezależna językowo)

Autorem omawianej dziś przeze mnie gry jest Reiner Knizia. Osoba ta jest bardzo znana i ceniona w świecie nowoczesnych gier planszowych. Stworzył on takie sławne tytuły jak: Zaginione Miasta, Ra, Tygrys i Eufrat, Władca Pierścieni, czy Samurai. Poza tym wiele innych mniej lub bardziej popularnych gier. W serwisie BoardGameGeek jest powiązany z około 500 tytułami. Teraz przyszedł czas na szokującą nowinę. Ja i Sylwia nie mieliśmy jeszcze okazji zagrać w żadną z jego gier. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta – nie było ku temu sposobności. O istnieniu Yangtze wiedzieliśmy od czasu jej premiery na zeszłorocznych targach Spiel w Essen. Bardzo ucieszyliśmy się, gdy wydawnictwo Piatnik postanowiło nawiązać z nami współpracę i przesłało egzemplarz gry Pana Knizii do recenzji.

wtorek, 24 stycznia 2017

TZAAR. Recenzja gry od REBEL.pl


Tytuł: TZAAR
Wydawca: HUCH!/REBEL.pl
Rok wydania: 2016
Liczba graczy: 2
Czas gry: 30-60 minut
Język: m.in. polski – wydanie międzynarodowe
Sprawdź aktualną cenę gry tutaj - click

Nie sądziliśmy, że seria gier z Projektu GIPF przypadnie nam do gustu. Z zasady staramy się unikać gier abstrakcyjnych. Można powiedzieć, że gry autorstwa Krisa Burma to wyjątek od reguły. Pomimo już długiej obecności ich na rynku, my dopiero teraz je poznajemy. Na naszej stronie opisaliśmy już GIPF i YINSH. Ostatnio do naszego domu zawitał TZAAR.

piątek, 20 stycznia 2017

Wygnańcy: Oblężenie. Recenzja gry od wydawnictwa Officina Monstrorum

Tytuł: Wygnańcy: Oblężenie
Rok wydania: 2016
Liczba graczy: 1-5
Czas gry: 120+ minut
Język: polski

Wygnańcy: Oblężenie to gra opowiadająca o obronie miasta przez grupę rzezimieszków „ułaskawionych” przez króla. Otrzymali oni kawałek terenu w odległej krainie i w ramach swojej kary mają ją rozwinąć i obronić przed tubylcami.
Tak mniej więcej prezentuje się fabuła omawianej przeze mnie gry. Można nawet wysnuć pewne podobieństwo do Botany Bay – kolonii karnej założonej w Australii pod koniec XVIII wieku. W grze Wygnańcy: Oblężenie (dalej W:O) przenosimy się do świata fantasy i miasto będą atakować m.in. olbrzymy, pająki i gigantyczne jastrzębie. O recenzję tego tytułu poprosił nas jej autor – Mateusz Albricht.

poniedziałek, 16 stycznia 2017

Wiarusi. Recenzja gry od wydawnictwa REBEL.pl

Tytuł: Wiarusi
Wydawca: REBEL.pl
Rok wydania: 2016
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 30 minut
Język: polski

Sprawdź aktualną cenę gry tutaj - click

Wiarusi to gra kooperacyjna o grupie żołnierzy w okopach, przyjaciołach, w których przyjdzie nam wcielić się. Staniemy przed decyzjami, które zadecydują o naszym przetrwaniu w czasie I Wojny Światowej. Osiągniemy to, poprzez zagrywanie różnych kart, wspieranie swoich współgraczy oraz wygłaszanie przemów mobilizujących i podnoszących na duchu.

piątek, 13 stycznia 2017

El Gaucho. Recenzja gry od wydawnictwa Egmont

Tytuł: El Gaucho
Wydawca: Egmont Polska
Rok wydania: 2016
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 45-60 minut
Język: polski
Sprawdź aktualną cenę gry tutaj - click

Bycie hodowlą bydła to nie jest wcale taki łatwy fach. W tej grze będziecie mieli okazję dowiedzieć się co nieco o nim. Ważne będzie, aby stworzyć stada składające się z tych samych ras i sprzedać je z jak największym zyskiem. Pomogą nam wizyty w sortowni czy stepie, u nadzorcy i kupca, wynajęcie złodzieja czy skorzystanie z rodeo. Dobre zarządzanie kośćmi doprowadzi nas do zwycięstwa.
Autorem El Gaucho jest Arve D. Fühler. Graliśmy w jego inną pozycję – Pagoda, którą zakwalifikowaliśmy, jako familijną grę dla dwojga. Sprawdziliśmy El Gaucho i chcemy podzielić się z wami nasza opinią. Zapraszam do lektury.

piątek, 6 stycznia 2017

SOL. Recenzja gry od Catch Up Games

Tytuł: SOL
Wydawca: Catch Up Games
Rok wydania: 2016
Liczba graczy: 2-8 (dwie drużyny)
Czas gry: 30-45 minut
Język: francuski

SOL to gra, którą zainteresowaliśmy się z dwóch powodów. Pierwszy z nich to fakt, że firma Catch Up Games w zeszłym roku wydała grę Sapiens, która tak nam spodobała się, że nadal znajduje się w naszej kolekcji. Druga rzecz, która wzbudziła nasze zainteresowanie to bardzo ładne wykonanie gry. Muszę przyznać, że o zasadach tej gry wiedzieliśmy tylko tyle, iż jest tytuł, którym dwie drużyny rywalizują ze sobą o zdobycie artefaktu. Zaczynamy przygodę!

środa, 4 stycznia 2017

Legends of Labyrinth. Recenzja gry od wydawnictwa Let's Play

Tytuł: Legends of Labyrinth
Wydawca: Let's Play
Rok wydania: 2016
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 30 minut

O grze Legends of Labyrinth nie słyszałem do momentu, w którym wydawnictwo, a zarazem jej autorzy zgłosili się do nas w sprawie promocji oraz recenzji tego tytułu. Po zapoznaniu się z kampanią crowdfundingową na wspieram.to, zdecydowałem się na napisanie tekstu na temat tej gry, gdyż z opisu wyglądała ona na bardzo niezobowiązującą, ale wredną pozycję.

poniedziałek, 2 stycznia 2017

Podsumowanie grudnia i plany na styczeń

Witajcie! Na samym początku naszego comiesięcznego podsumowania. chcemy wszystkim naszym czytelnikom życzyć szczęśliwego Nowego Roku! Spełnienia wszystkich marzeń, nie tylko tych związanych z ukochanymi i wymarzonymi grami planszowymi. Zapraszamy do krótkiego sprawozdania z naszej działalności z grudnia oraz planów na najbliższą przyszłość.