Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

środa, 27 czerwca 2018

Herbaceous. Recenzja gry od Pencil 1st Games

Tytuł: Herbaceuos
Rok wydania: 2017
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 20-30 minut

Herbaceous to gra karciana wyprodukowana przez Pencil 1st Games, która doczekała się już polskiej wersji. W naszym kraju została wydana pod tytułem Niezłe Ziółka przez wydawnictwo Granna. Autorem gry jest Steve Finn, który założył wydawnictwo Dr. Finn's Games, a poza tym stworzył wiele gier, z których prawdopodobnie najbardziej znaną jest Biblios. Współautorem Herbaceous jest Eduardo Baraf, osoba odpowiedzialna za stworzenie Pencil 1st Games. Stworzył on również kilkanaście gier w swojej karierze. Dziś jednak zajmę się jednym z ich nowszych dzieł, w którym będziemy sobie sadzić ziółka w doniczkach.
Dodam jeszcze, że wydawnictwo Pencil 1st Games ufundowało 19 czerwca grę Herbaceous Sprouts - kościane dziecko opisywanej dzisiaj gry. Łączy ona elementy set collection (zbieranie zestawów), jak ma to miejsce w omawianym tytule Herbaceous, wraz z dice manipulation (manipulacja kośćmi). Więcej informacji znajdziecie na BGG.

sobota, 23 czerwca 2018

Czarowieże. Recenzja gry

Tytuł: Czarowieże
Wydawca: Radek Ignatów
Rok wydania: 2018
Liczba graczy: 2
Czas gry: 5-20 minut
Język: polski


Czarowieże to gra, którą w momencie pisania tego tekstu, można wesprzeć na wspieram.to - click. Jej autorem i wydawcą jest Radek Ignatów. Właśnie on poprosił nas o zrecenzowanie tego tytułu. Jest to prosta gra taktyczna dla dwóch graczy, która sporo czerpie z gry kółko i krzyżyk.

sobota, 2 czerwca 2018

Projekt Manhattan: Reakcja Łańcuchowa. Recenzja gry od wydawnictwa Czacha Games

Tytuł: Projekt Manhattan: Reakcja Łańcuchowa
Wydawca: Czacha Games
Rok wydania: 2017
Liczba graczy: 1-5
Czas gry: 20-30 minut

Trzeba przyznać, że tematyka Projektu Manhattan jest nietypowa. Wszyscy, którzy pamiętają coś z lekcji historii, powinni skojarzyć tę nazwę z bombą atomową. Zgadza się. W tej grze będziemy odpowiedzialni za ich konstrukcje, a nawet będziemy prowadzić wyścig zbrojeń z naszymi rywalami. Gra Projekt Manhattan: Reakcja Łańcuchowa jest karcianym odpowiednikiem swojej „większej” poprzedniczki. Co ciekawe autor tej gry, czyli James Mathe, nie brał udziału w tworzeniu pierwotnego Projektu Manhattan. Pragnę również zaznaczyć, że nie mieliśmy przyjemności grać we wspomnianą „dużą” wersję tej gry, więc podchodzimy to omówienia Reakcji Łańcuchowej ze świeżą perspektywą.