Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

wtorek, 23 lipca 2019

Cassiopeia. Recenzja gry od wydawnictwa Hobby World

Tytuł: Cassiopeia
Wydawca: Hobby World
Rok wydania: 2019
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 30-40 minut
Język: angielski

Kasjopeja to prawdopodobnie jedna z najłatwiej znajdowanych gwiazdozbiorów na nieboskłonie. Jako dziecko jeden z moich braci wskazał mi ją i powiedział, że łącząc jej gwiazdy ze sobą otrzymamy coś na kształt litery "W". Dziś przedstawię Wam grę, która odnosi się właśnie do tego "zgrupowania" gwiazd. Fabuła gry Cassiopeia nie jest jakaś rewolucyjna. Przenosimy się do XXII wieku i jako Federacja Ludzi będziemy kolonizować planety otaczające gwiazdy tego gwiazdozbioru.

poniedziałek, 15 lipca 2019

Dwarf. Opis gry od wydawnictwa Dragon Dawn Productions

Tytuł: Dwarf
Rok wydania: 2019
Liczba graczy: 1-2 (jeden zestaw)
Czas gry: 30 minut
Język: angielski (trochę zależna językowo)

Z Dragon Dawn Productions wiąże nas prawdopodobnie najbliższa współpraca. Zaczęło się od recenzji Perdition's Mouth: Abyssal Rift. Następnie tłumaczyłem na język polski instrukcje do ich gry zatytułowanej Black Hat. W 2018 roku zostaliśmy poproszeni, żeby wspomóc ich na Pyrkonie. Tam prezentowaliśmy ich produkty wszystkim zainteresowanym, który odwiedzali halę wystawców. Od tego momentu, w zależności od posiadanego czasu, staramy się w mniejszym lub większym stopniu promować ich produkty w Polsce. Dziś zaprezentuję Wam najnowszy projekt tego fińskiego wydawnictwa, a mianowicie grę Dwarf, która w tym momencie posiada swoją kampanię na Kickstarterze (link).

Chcę zaznaczyć, że opisuję jeszcze nie skończony produkt i niektóre rzeczy mogą odbiegać od finalnej wersji gry.

piątek, 5 lipca 2019

Andean Abyss. Recenzja gry od GMT Games

Tytuł: Andean Abyss
Wydawca: GMT Games
Rok wydania: 2018 (drugi druk)
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 240-360 minut
Język: angielski (w sieci można znaleźć tłumaczenie instrukcji i kart)


Andean Abyss to gra o bardzo nietypowej tematyce, nawet jak na gry wojenne. Przenosi nas ona w lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku do Ameryki Południowej, a konkretnie do Kolumbii. Kraj ten w tym czasie był targany przez wewnętrzne tarcia, czy też w zasadzie wojnę, pomiędzy bardzo aktywnymi, komunistycznymi Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbii (FARC), a starającym się im przeciwdziałać rządowi. To, jak i wszechobecny terror doprowadził do powstania Zjednoczonych Sił Samoobrony Kolumbii (AUC), które można nazwać, że były prywatnymi, skrajnie prawicowymi siłami zbrojnymi, finansowanymi głównie przez kolumbijskie elity, aby te broniły ich przed działalnością komunistów z FARC. Co więcej, można powiedzieć w tle tego wszystkiego, nadal silne i aktywne były kartele narkotykowe, które chciały jak najbardziej się wzbogacić i wykorzystać wszechobecny terror. Oczywiście jest to bardzo ogólny i uproszczony zarys tego, co działo się w latach dziewięćdziesiątych w Kolumbii. Wszystkie wspomniane przed chwilą frakcje, o różnych celach, zetrą się ze sobą w dziś prezentowanym przeze mnie tytule. Mam nadzieję, że ta nietypowa tematyka, zachęci Was do zapoznania się z tą recenzją, tak jak mnie zachęciła do zagrania w Andean Abyss.