Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

poniedziałek, 30 grudnia 2019

Podwójne TOP 5 gier, które zaskoczyły nas w 2019 roku

Nasi wieloletni fani wiedzą, że mamy na naszym blogu coroczną tradycję. Zawsze w okolicach końca roku publikujemy trzy podwójne topki, utworzone z gier, które udało nam się zagrać po raz pierwszy w minionych 365 dniach. Nie ukrywamy, że ten rok nie był dla nas jakoś wyjątkowy. Prawda jest taka, że nie poznaliśmy wielu gier, po których zagraniu szczęka nam opadła z wrażenia. Jednak kilka z nich zasługuje na mniej lub bardziej pozytywne wyróżnienie. Oto TOP 5 gier, które zaskoczyły nas w 2019 roku.

piątek, 27 grudnia 2019

Soulaween. Recenzja gry od Play With Us Desing

Tytuł: Soulaween
Wydawca: Play With Us Desing
Rok wydania: 2019
Liczba graczy: 2
Czas gry: 15 minut
Język: angielski, chiński, japoński (niezależna językowo)

Odnoszę wrażenie, że za każdym razem, kiedy opisuję abstrakcyjną grę planszową, to wypominam fakt, że nie przepadam za tego typu tytułami. W związku z tym, czemu zainteresowałem się Soulaween na ostatnich targach w Essen? Były ku temu trzy powody. Pierwszy to kompaktowość tego tytułu. Gra mieści się w małym pudełeczku i naprawdę możemy zagrać w nią wszędzie. Drugi powód jest taki, że tytuł ten został zaprojektowany przez tajwańskie wydawnictwo - Play With Us Desing. Jak dobrze wiecie, mam pewną słabość do gier z tamtego regionu i zawsze z entuzjazmem do nich podchodzę. Trzeci powód mojego zainteresowania to fakt, że tytuł ten jest stworzony dla dwóch graczy. Czy Soulaween ma coś interesującego do zaprezentowania? Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

sobota, 21 grudnia 2019

Red Outpost. Recenzja gry od Lifestyle Boardgames

Tytuł: Red Outpost (Дальние рубежи)
Rok wydania: 2019
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 40-60 minut
Język: angielski, rosyjski (niezależna językowo)


Są takie gry, na których widok po prostu błyszczą się oczy. Sądzę, że taka była moja reakcja, kiedy na ostatnich targach w Essen stałem przy stanowisku rosyjskiego wydawnictwa Lifestyle Boardgames. Po rozmowie o aktualnie dostępnych grach, dosłownie "spod lady" został wyciągnięty, wtedy jeszcze niedostępny, omawiany dziś Red Outpost

niedziela, 15 grudnia 2019

Sunflower Valley. Recenzja gry od Hobby World

Tytuł: Sunflower Valley (second edition)
Wydawca: Hobby World
Rok wydania: 2017
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 45-60 minut
Język: angielski (niezależna językowo)

Niech Was nie zmyli ta kolorowa okładka do gry, ani tytuł! To nie jest gra dla dzieci. Wprawdzie rysujemy w niej domki, owieczki i słoneczka i mogą w nią grać już ośmiolatki, ale to gra dla każdego, kto lubi pokombinować. W czasie gry rysujecie swoją własną tytułową "Słonecznikową Dolinę". W przemyślany sposób, ze wspólnej puli wybieracie kości, których chcecie użyć, a wszystko po to, aby tworzyć stada owiec blisko swoich domów, które połączycie ze sobą koleją. Gotowi do zabawy? Zaczynamy!

sobota, 7 grudnia 2019

Ostatni Bastion. Recenzja gry od wydawnictwa Rebel

Tytuł: Ostatni Bastion
Wydawca: Rebel
Rok wydania: 2019
Liczba graczy: 1-4 
Czas gry: 60 minut
Język: polski
Sprawdź aktualną cenę TUTAJ - click

Zakładam, że wielu z Was słyszało o grze Ghost Stories. Jest to tytuł, który kilka lat znalazł się w moim tekście (click), w którym opisywałem gry, w jakie chciałbym kiedyś zagrać. Co ma z nią wspólnego  dziś opisywany Ostatni Bastion? Otóż jest on grą opartą na tych samych mechanikach, tylko przeniesioną do bliżej nieokreślonego, generycznego świata fantasy. W związku z tym mogę uznać, że w końcu miałem okazję zagrać w ten tytuł autorstwa Antoine Bauzy.

środa, 4 grudnia 2019

Gizeh! Recenzja gry od GDM Games

Tytuł: Gizeh!
Wydawca: GDM Games
Rok wydania: 2019
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 15-30 minut
Język: angielski, hiszpański (niezależna językowo)

Nie mogę powiedzieć, że jestem fanem gier opartych na aspekcie pamięciowym. Jednak kiedy Gizeh! zostało zaprezentowane mi na targach w Essen, to zdecydowałem się przywieźć kopię do domu i podzielić się z Wami moimi odczuciami na jej temat. Co jest w niej takiego interesującego? Postaram się to wyjaśnić w poniższym tekście.