Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

wtorek, 30 listopada 2021

Slip Strike. Recenzja gry od sklepu GryGrora.pl

Tytuł: Slip Strike 
Wydawca: Junk Spirit Games 
 Rok wydania: 2020
Liczba graczy:
Czas gry: 10-15 minut 
Język: angielski 

W Slip Strike wcielacie się w rolę agentów - zawodowych zabójców, którzy podróżują po innych wymiarach, używają teleportacji i przeróżnego rodzaju broni, aby zabić drugiego agenta - rywala. Zadaniem każdego zawodnika jest doprowadzenie do sytuacji, w której drugi agent nie będzie miał możliwości przeskakiwania teleportami do lokacji, co wiązać będzie się z jego porażką. Slip Strike to gra dla dwóch graczy, w której rywalizują oni ze sobą poprzez zagrywanie dwóch kart w turze. W ten sposób programujemy swoje akcje, wybierając najlepszą broń czy też lokację. Autorem gry jest David Gerrard, a za ilustracje odpowiadają Justin Hillgrove i Zachary Vail. 
Jako ciekawostkę wspomnę, że gra ma dwie wersję: niebieską i pomarańczową. Różnią się one kolorystyką, grafikami i lokacjami. Jeśli macie dwa egzemplarze, to śmiało do rozgrywki może zasiąść czterech zawodników. Gra ta trafiła na nasz stół w ramach kooperacji ze sklepem GryGrora.pl, gdzie możecie kupić oba warianty gry. 

piątek, 26 listopada 2021

Mijnlieff. Recenzja gry od XVGames

Tytuł: Mijnlieff 
Wydawca: XVGames 
Rok wydania: 2021 
Liczba graczy:
Czas gry: 10-15 minut 
Język: angielski, włoski (niezależna językowo)

Jakiś czas temu opisywałem grę A Dance of Spiders (click). Od tego samego wydawcy, czyli XVGames otrzymaliśmy kopię Mijnlieff. Założenia obu tych gier są podobne - mają to być szybkie fillery, w które możemy zagrać dosłownie wszędzie. Więc jeśli szukacie takiej gry, to zapraszam do zapoznania się z poniższym tekstem. 

poniedziałek, 22 listopada 2021

Architekci 7 Cudów Świata. Recenzja gry od Rebel.pl

Tytuł: Architekci 7 Cudów Świata
Wydawca: REBEL 
Rok wydania: 2021 
Liczba graczy: 2-7 
Czas gry: 25-60 minut 
Język: polski 

Architekci 7 Cudów Świata to gra stworzona przez Antoine Bauza, który odpowiedzialny jest również za 7 Cudów Świata i 7 Cudów Świata Pojedynek. Na początku swojej przygody z planszówkami mieliśmy okazję zagrać w 7 Cudów Świata, ale w związku z tym, że jest to gra, która działa najlepiej od 3 osób, to nigdy nie trafiła na nasz stół ponownie. Edycja Pojedynek jakoś nam umknęła i dlatego też zainteresowaliśmy się pozycją Architekci 7 Cudów Świata.

piątek, 19 listopada 2021

Ringo. Recenzja gry od sklepu GryGrora.pl

Tytuł: Ringo 
Wydawca: Steffen-Spiele 
Rok wydania: 2018 
Liczba graczy:
Czas gry: 10-15 minut 
Język: angielski, niemiecki (niezależna językowo) 

Ostatnio do naszego domu trafiło całkiem sporo dwuosobowych gier abstrakcyjnych. Wszystkie z nich można nawet uznać grami kieszonkowymi, gdyż nie mają wielu elementów i nie zajmują dużo miejsca. Trzeba też przyznać, że od czasu do czasu przyjemnie jest pograć w coś co ma proste zasady, a rozgrywka nie ciągnie się przez kilka godzin. W związku z tym, dziś zaprezentuję Wam grę Ringo

poniedziałek, 15 listopada 2021

Wonderland Xiii. Recenzja gry of Play With Us Desing

Tytuł: Wonderland Xiii 
Rok wydania: 2018
Liczba graczy: 2-4 
Czas gry: 30 minut 
Język: angielski, chiński, japoński (niezależna językowo) 

Odnoszę pewne wrażenie, że książka Alicja w Krainie Czarów, nie jest jakoś wyjątkowo popularna w naszym kraju. Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie i wydaje mi się, że to literackie dzieło z XIX wieku jest bardziej rozpowszechnione na tak zwanym "Zachodzie". Zdecydowanie bardziej zadomowiło się w tamtejszej popkulturze. Czemu o tym wspominam? Ponieważ dziś przyjrzę się tajwańskiej grze Wonderland Xiii, gdzie poprzez wkroczenie w krainę snu, będziemy pisać trzynasty rozdział Alicji w Krainie Czarów

piątek, 12 listopada 2021

Roll Camera!: The Filmaking Board Game. Recenzja gry od Keen Bean Studio

Tytuł: Roll Camera!: The Filmaking Board Game 
Rok wydania: 2021 
Liczba graczy: 1-4 
Czas gry: 45-60 minut 
Język: angielski 

Z aktualnego stanu naszej wiedzy wynika, że nie ma ich zbyt wielu dobrych gier na rynku, które obracają się wokół tematyki kręcenia filmów. W związku z tym każda taka produkcja w jakimś stopniu zwraca naszą uwagę. Na łamach naszego bloga recenzowaliśmy do tej pory dwa tytuły o tworzeniu filmów: Hollywood oraz The Producer: 1940-1944. Pierwsza z nich okazała się pozbawioną klimatu grą z draftem kart, a druga pomimo wszędobylskiego klimatu, była po prostu niedopracowana na tyle, żeby czerpać z niej przyjemność. W trakcie targów Spiel 21 odwiedziliśmy stanowisko Keen Bean Studio. Tam w nasze oko wpadała gra Roll Camera!: The Filmaking Board Game. Co nas urzekło to fakt, że jest to gra kooperacyjna i w związku z tym, musieliśmy w nią zagrać. Co jest wyjątkowego w tym tytule? 

wtorek, 9 listopada 2021

A Dance of Spiders. Recenzja gry od XVGames

Tytuł: A Dance of Spiders 
Wydawca: XVGames 
Rok wydania: 2021 
Liczba graczy:
Czas gry: 10-15 minut 
Język: angielski, włoski (niezależna językowo) 

Czasy ostatnio dość diametralnie się zmieniły i ludzie coraz mniej podróżują. Przynajmniej w teorii tak to powinno wyglądać. Jednak jest pewna nisza gier, która celuje przede wszystkim w szybką rozgrywkę i kompaktowość wykonania. Dziś przyjrzę się jednemu z takich tytułów, a mianowicie A Dance of Spiders od włoskiego wydawnictwa XVGames

piątek, 5 listopada 2021

Settlement. Recenzja gry od Igames

Tytuł: Settlement 
Wydawca: IGames 
Rok wydania: 2021 
Liczba graczy: 1-4 
Czas gry: 40-60 minut 
Język: angielski, niemiecki, francuski, ukraiński, rosyjski (niezależna językowo) 

Nie wiem czy przemawia za mną nostalgia, a może mam po prostu w pewien sposób nakierowany umysł. Niemniej kiedy przeczytałem kilka słów na temat fabuły, a potem zagrałem w grę Settlement, to miałem skojarzenia z dwiema grami komputerowymi - The Settlers i Heroes of Might & Magic. Oczywiście w ich najlepszych odsłonach, czyli odpowiednio w drugiej dla osadników i trzeciej dla herosów. Niemniej jest to pewnie moje subiektywne odczucie.

wtorek, 2 listopada 2021

King of the Valley. Recenzja gry od The Game Master

Tytuł: King of the Valley
Wydawca: The Game Master BV
Rok wydania: 2021
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 40-60 minut
Język: angielski (niezależna językowo,oprócz nazw postaci)

King of the Valley jest to gra planszowa z mechanizmem worker placement i set collection. Muszę przyznać, że trochę naciągam ten pierwszy mechanizm, gdyż w czasie gry przesuwamy nasze pionki królów po planszy stworzonej z siatki 5x5, korzystając z ruchu po prostej albo po skosie - jak królowa w szachach. Zbieramy w ten sposób rycerza, królową, księcia, hrabinę, farmera, żony farmera oraz błazna do swojego tablaeu. Tworzymy tym samym zestawy, za które otrzymujemy punkty. Gra kończy się, kiedy zabraknie nam kafelek do uzupełnienia. Wówczas ogłaszamy, który król zwyciężył i zdobył największe wpływy. W grze King of the Valley zdobywamy ją poprzez zebranie reputacji i złota. Czynimy to poprzez przyciągnięcie świty do swojego zamku albo zrekrutowanie ich ze wzgórza za małą opłatą.