Przyszedł czas na kolejny część naszych zapowiedzi z Essen. Jak zawsze postaramy się zachować jakąś różnorodność i w miarę sensowny sposób poopowiadać Wam o tytułach, które zwróciły naszą uwagę. Zapraszamy do lektury.
Autor: Stefan Feld
Wydawca: Deep Print Games
Liczba graczy: 1-4
Nie możemy nazwać się jakimiś wielkimi fanami gier Stefana Felda. Jednak jest to na tyle rozpoznawalne nazwisko, że każdy jego nowy tytuł zwraca uwagę całego świata planszówkowego. W Civolution wcielamy się w coś w rodzaju bóstwa, w symulacji rozwoju cywilizacji. Zapewne tematyka nie ma absolutnie znaczenia w tym tytule. Choć nie ma co ukrywać, że gra cywilizacyjna od Stefana Felda sama w sobie brzmi intrygująco. Gra ma się obracać pomiędzy zarządzaniu kostkami, które mają służyć do zagrywania wielu rodzajów kart. Mamy też poruszać się na kilku torach, które mają dawać nam różne bonusy. To wszystko ma oferować nowe drogi do zwycięstwa w każdej rozgrywce. Mamy nadzieję, że autor "dowiezie" dobry, cięższy tytuł.
Autorzy: David Rimbach, Kai Starck
Wydawca: Hodari Spiele
Liczba graczy: 1-4
Kto z nas nie chce być galaktycznym listonoszem? Na całe szczęście pojawi się gra, która spełni nasze marzenia. Jej trzonem jest oczywiście mechanika pick-up-and-deliver. Będziemy podróżować po galaktyce, odkrywać jej nowe sektory i dostarczać przesyłki oraz pasażerów. Posłużą nam do tego kostki, które będziemy używać, żeby aktywować konkretne sekcje na naszym statku. Ten oczywiście w czasie gry możemy ulepszać, aby nasze aktywacje były bardziej efektywne. Kostkami możemy również manipulować, ale to może doprowadzić do tego, że niektóre części naszego statku ulegną awarii po jakimś czasie. Galaxy Postman z pozoru wydaje się standardową grą, w której staramy się przemieszczać z jednego miejsca do drugiego. Jednak są w niej też jakieś bardziej złożone, a czasem losowe elementy, które sprawiły, że chcemy jej się bliżej przyjrzeć.
Autor: Perepau Llistosella
Wydawca: GDM Games/Mont Tàber
Liczba graczy: 1-4
Tytuł przenosi nas do świata, który stworzył George Orwell w swoim dziele Rok 1984. W tym dystopijnym świecie wcielimy się w członka Policji Myśli, a naszym celem będzie zwiększenie kontroli Partii nad mieszkańcami Londynu. Za realizacje zadań oczywiście będziemy nagradzani punktami zwycięstwa. Wydaje mi się, że adaptacja tej książki na grę planszową, to dość ambitny pomysł. Jednak mam nadzieję, że w jakimś stopniu uda się połączyć jej bardzo charakterystyczny klimat z mechanizmami. Jedyne czego się obawiamy, to precyzyjność reguł. Niestety oba wydawnictwa odpowiedzialne za tę grę nie słyną z dokładnych instrukcji i nie zawsze wynika to wyłącznie z nieprawidłowego tłumaczenia z języka hiszpańskiego na angielski.
Autor: Antoni Guillen
Wydawca: Nuts! Publishing
Liczba graczy: 1-4
Przy tak wielkiej kolekcji czasem ciężko zasiąść do jakiegoś dłuższego, epickiego tytułu. Zwłaszcza po pracy, kiedy nie do końca ma się energię i chęć na jakieś głębsze kombinowanie nad strategiami. Dlatego zawsze z zaciekawieniem przyglądamy się próbom skondensowania założeń gier typu 4X tak, aby czas rozgrywki zredukować do około 60 minut. Czymś takim ma być Diluvum, tytuł osadzony w fantastycznym świecie, gdzie różne frakcje rywalizują o to, żeby mieć jak najwięcej złota. Poza standardowym rozszerzaniem naszych wpływów i zasięgu naszej cywilizacji, będziemy mogli też walczyć z potworami, które zamieszkują obrzeża znanego świata. Na pierwszy rzut oka, rzeczywiście wygląda to na to, że wiele aspektów, jak choćby zarządzanie surowcami i wybór akcji starano się dość uprościć. Postaramy się sprawdzić, w jakim stopniu i czy gra jest warta zainteresowania.
Autorzy: Maximilian Lichtner, David Poluda
Wydawca: tabletopper games
Liczba graczy: 1-6
Nie będziemy ukrywać, że byliśmy dość blisko od wsparcia tej gry w momencie, kiedy miała ona swoją kampanię crowdfundingową. Jednak racjonalne myślenie wzięło górę. Dlaczego? Przede wszystkim z takiego powodu, że po obejrzeniu kilku filmików z gameplay'em wywnioskowaliśmy, że gra nie wnosi raczej nic rewolucyjnego do gatunku gier przygodowych. Stara się być hybrydą ameritrashu i euro, co obecnie jest dość często spotykane. To czemu w zasadzie wspominamy o niej tutaj? Bo jest ona w klimatach post-apo. Gry z takim tłem zawsze zwracają naszą uwagę. W związku z tym, jak będziemy w Essen, to postaramy się podejść do wydawcy i przekonać się na własnej skórze, czy gra jest w stanie zaoferować coś wyjątkowego, poza naszym ulubionym klimatem.
Autor: Fernando Eduardo Sanchez
Wydawca: 2Tomatoes Games
Liczba graczy: 1-4
Ostatnią grą, o której chcielibyśmy dzisiaj wspomnieć jest Through Ice and Snow. Tytuł ten od samego początku nas zainteresował, gdyż w jakimś stopniu, w granicach mechanizmów gier euro, starał się on symulować odnalezienie przejścia Północno Zachodniego. Byliśmy właśnie świeżo po obejrzeniu serialu Terror, więc to tym bardziej nakręciło nasze zainteresowanie. Na tyle, żeby przeprowadzić wywiad z twórcami tej gry. Prawdopodobnie jest to tytuł, na który w tym roku najbardziej czekamy. Mamy nadzieję, że uda się go zdobyć na najbliższym Spiel.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz